running order is online
http://www.splash-festival.de/Running-Order.182.0.html
Freitag, 23.07.2010
18:00 - 18:30 Snaga & Pillath
18:45 - 19:30 Tech N9ne
19:45 - 20:30 Olli Banjo
20:45 - 21:45 Raekwon
22:15 - 23:15 Kool Savas
23:45 - 01:00 Nas & Damian “Jr. Gong“ Marley
Samstag, 24.07.2010
15:00 - 15:45 KraftKlub
16:00 - 16:45 Die Orsons
17:00 - 17:45 Brother Ali
18:00 - 18:45 Harris
19:15 - 20:15 IAM
20:45 - 21:45 Boot Camp Clik
22:15 - 23:30 Gentleman
00:00 - 01:00 Wu-Tang Clan
Sonntag, 25.07.2010
15:00 - 15:30 Creme Fresh
15:45 - 16:30 Rah Digga
17:00 - 17:45 Masta Ace & Edo G
18:15 - 19:00 Aphroe & The Tailor Mades feat. Rheza
19:30 - 20:30 Casper
21:00 - 22:00 Blumentopf
22:30 - 23:30 Samy Deluxe
00:00 - 01:00 Missy Elliott
Samoa TENT by Juice
Freitag, 23.07.2010
01:00 - 02:00 DJ Kenny D
02:00 - 03:00 DJ Ron & DJ Shusta präsentieren Tefla & Jaleel Live
03:30 - 05:00 Denyo & DJ Mad (Beginner Soundsystem)
Samstag, 24.07.2010
01:00 - 02:00 DJ Mas Massive
02:00 - 03:00 DJ Kid Capri
03:30 - 05:00 DJ Rafik
Sonntag, 25.07.2010
01:00 - 02:30 DJ Sepalot
02:30 - 03:30 Keys N Krates
03:30 - 05:00 DJ Fake
Desperados ARUBA STAGE
Freitag, 23.07.2010
15:30 - 18:15 END OF THE WEAK Friday
Alpha Wann & Jack Full Metal
S-Rok
Rabasco & Azube
Berlinutz & 4Xsample
Stig of the Dump & Dr.Syntax
18:30 - 19:15 Cornadoor & Soulfire Band feat. Serengeti
19:30 - 20:00 Jaqee & Hot This Year Band
20:30 - 21:15 D-Flame
21:45 - 22:30 Mono & Nikitaman
23:00 - 23:45 Mr. Vegas
01:00 - 03:00 Pow Pow Movement
03:00 - 05:00 Massive B
Samstag, 24.07.2010
14:00 - 17:00 END OF THE WEAK Saturday
Soulpurpose & Nonezeo New Jersey
Jack Flash UK
Furious
Bajka
17:15 - 17:45 Sichtbeton
18:00 - 18:30 Audio88 & Yassin
18:45 - 19:30 Amewu & Chefket
20:00 - 21:00 Lewis Parker, John Robinson & Joe Kickass Show (Project: Mooncircle)
21:30 - 22:15 Fashawn
22:45 - 23:45 Rasco & Guilty Simpson
01:00 - 03:00 Phlatline Sound
03:00 - 05:00 Soundquake Sound
Sonntag, 25.07.2010
14:00 - 17:00 END OF THE WEAK Sunday
lea won
ali be & igadget
cris colombo
DJ Snuff & Drummer Kwake
Manage
Kig Pin
Justice Innis
emcce killa
17:30 - 18:15 Urthboy
18:45 - 19:30 Ladi6
20:00 - 20:45 Eternia
21:15 - 22:15 Bilal
22:45 - 23:45 Mayer Hawthorne & The County
Grenada FLOOR by RVLT. #5
Freitag, 23.07.2010
16:00 - 18:30 RED BULL MUSIC ACADEMY - Forum
19:00 - 19:30 Dorian Concept
20:00 - 20:45 Fagget Fairys
21:15 - 22:00 Shunda K
22:30 - 23:15 Professor Green
01:00 - 02:00 Hudson Mohawke
02:00 - 03:30 Caspa & MC Rod Azlan
03:30 - 05:00 L-vis 1990
Samstag, 24.07.2010
16:00 - 18:30 RED BULL MUSIC ACADEMY - Forum
19:00 - 19:30 GoldieLocks
20:00 - 20:45 Chiddy Bang
21:15 - 22:00 Boy Better Slew ft. JME, Tempa T, Shortee, DJ Maximum
22:30 - 23:15 Wiley
01:00 - 02:00 Joker & Nomad
02:00 - 03:30 Shy FX & SP:MC
03:30 - 05:00 Sick Girls
Sonntag, 25.07.2010
16:00 - 18:30 RED BULL MUSIC ACADEMY - Forum
19:00 - 19:30 Swede:Art
20:00 - 20:45 Jahcoozi
21:15 - 22:00 Foreign Beggars
22:30 - 23:15 Antipop Consortium