Turkish Hip Hop

äh...wir sind aber immer noch ein deutsches forum oder?

JA...na und?...
hier leben so viel türken da ist es das normalste der welt wenn hier auch über türkichen rap diskutiert werden kann....

außerdem ist türkischer rap dem deutschen um längen voraus...

arkadas...
weisst du ob und wann Sagopa Kajmer sein neues album rausbringt?

weisst du ob und wann Sagopa Kajmer sein neues album rausbringt?

Pusat you Witch Albüm want ? ( Sagopa Kajmer 's)

almanca bilmedigini bilmiyodum...
türkce yaziim ozaman...
sagopanin yeni albümü nezaman cikcani biliyongu=?

almanca bilmedigini bilmiyodum...
türkce yaziim ozaman...
sagopanin yeni albümü nezaman cikcani biliyongu=?

Sagopa Kajmer Çıkacağı yeni albüm hakkında açıklama yaptı

Sagopa Kajjmerin kendi ağzından;

Selam,

Sizlere biraz daha içiniz rahatlasın amacında solodan bahsedeyim. Herkesin beklediği gibi sert materyaller içinde olacak. Kiminiz Bağdat, Didaktik Kitaplar gibi şarkılar istemişsiniz.

kiminiz ritimler çok yavaşlamış, daha hızlı isteriz demişsiniz.
Herkesin düşüncesine saygım var ve herkesin fikrini kenara not ediyorum.

Solom için benim sizlere söyleyebileceğim, lirikler evrensel. Her şarkıyı yaşadıklarımdan harmanladım. Enstrümantaller çok yavaş albümün kıvamı 80-87 bpm arası. Yani tempo bir hayli düşük. Ama olsun ben sizler için tempoyu 2-3 şarkıda yüksek tutarım. O problem değildir .

Agır şarkı sözleri var albümde. Didaktik Kitaplar mantığı, Bağdat hissi var. Sizlere bir jest yapayım albümün neye benzeyeceğini, ne gibi bir şey olacağını tasavvur edin.

Albüm gazel-kaside-rubai tarzında. En azından bana verdiği tat bu. Aynı zamanda çok didaktik. İnsanin içine işlercesine ilerliyor. Askerlik dönemimi ve buraya kadar gelen zamanımı içeriyor.
Stil olarak en sade albümüm. Sadelikten kasıt; yormayan, kolay, dinlenilebilir. BPG tadında Romantizma anlaşılırlığında, yemede yanında yat dedirtecek türden. Tabii ki bunlar benim şahsi görüşlerim albümün sahibi olarak.

Sizlere beğeneceğinizin garantisini vermekten başka yapacak bir şeyim yok. Tabii ki albüm çıkar çıkmaz bu ne yahu ,ben hiç beğenmedim ,olmamış Sago bu ne, BPG daha güzeldi!..

Şeklinde yorumlar yapılacaktır. Ama sizlere şimdiden sunu belirtmek isterim,benim albümlerim düşüncelerinizi ileriye taşır, zamanla hazmedilir. Bunun tekrar altını çizmek istiyorum. Benden her zaman ayni tatları beklemeyin. Benden her zaman hissedebildiğiniz şeylerin aynisini hissedebilmeyi bekleyin. Küçük yerlere takılırsanız hem dinlemekten hem de albümlerimden soğursunuz.

Albümün tamamı bittiğinde sizlere ''hey çocuklar'' şeklinde haykırdığımı duyar gibi olacaksınız.

Sonuç olarak benim yeni albümüm çok yukarılarda bir yerlerde bana göre,hiçbir şey amaçlarım dahilinde değil bu albümde. Sadece ben ve bana benim için ben var albümde. Dinleyip içeriği kavradığınızda ise sen ve senin için sen oluveriyor.
Yeni Sagopa Kajmer albümünün adi ''KOTU İNSANLARI TANIMA SENESI (K.İ.T.S)

arkadaşlar manevi bir albüm yaptım,her zamankinden farklı.ne bir bpg ne de romantizma ne de başka birşey.sizlere belki çok uzak olan konular içeriyor,belki çok tasavvufi belki sizler için çok dini içerikli.ama herşeyden önemlisi işin gerçeğinden bahsediyorum.şimdi baştan çıkacak dedikoduları hemen yazayım”dini müziğe alet ediyor,dini sömürü yapıyor,kendi gibi değil,kendisi olsun vs vs..” bu tür yorumlara hazır olun.inanın kimse umrumda değil benim.gerçekten kimse umrumda değil.tekrar söylemek istiyorum hiçkimse benim umrumda değil.herkes bir fırtınaya kapılmış dünya zevkleri içerisinde bir yerelere esiyor.ben tam 1 senedir manevi dünyamda yaşıyorum.bildiklerinizi belki bilmiyorum,ama benim bildiklerimi de sizler eminim ki bilmiyorsunuz.müzik bir paylaşımdan ibaret,ama artık benim için bir ibadet.

benim bir tarzım var ,bir müzikal karakterim var,ne yaparsam bir sonucum var,sonuclarıma inanan ve benim sesimle yaşayanlar da var.ben herşeyin farkındayım.terazi dengesi o kadar hassas ki.malumdur ki yıllardır bu terazi şaşmadı.ortada bir sagopa kajmer gerçeği var

madem durum bu,o zaman albümü bekleyin.ben 13 şarkılık bir albüm düşünüyorum.her şarkı bir diğerine ulaştırsın istiyorum.böylelikle o 13 şarkı bir anda bitsin ve albüm tekrar tekrar dinlensin istiyorum.ben yeni yaptığım şarkılarımı dinlerken çok duygulanıyorum,sizlere belki başlarda ağır gelecek şarkılar ama her zamanki gibi olacak .merak etmeyin bana ve icrama güvenin.ve en önemlisi sabırla bekleyin .

13 sarkilik cd ye , albüm mi deniliyor ? insanlari artik kandiriyorlar, birde agliyorlar cd ler niye satilmiyor diye.

Könntet ihr eure Konversation gegebenenfalls in Deutsch fortführen? Wir haben ja nichts gegen Türkischen rap, aber probiert es wenigstens eure posts in Deutsch zu verfassen, selbst wenn diese nicht 100%-ig der deutschen Grammatik entsprechen.

Jung was soll das mit deinen " nicht der Deutschen Grammatik entsprechen". In deinen text sind 2 fehler drin. ;)

Hahahaaa, Abi, sen türkce nerden örendin yaa??
bende hep sandimki benim türkcem kötü. lol daha "göt" olanlari varmis ;)

TrRap eline, koluna saglik!

dalgami geciyorsun ?
kendi yazdiklarina bir baksana.....
göt....aber voll

und schreibt mal deutsch, sonst kommt gleich jemand und labert was von fehlgeschlagener integration
8 jahre koch in hessen waren mehr als genug

13 sarkilik cd ye , albüm mi deniliyor ? insanlari artik kandiriyorlar, birde agliyorlar cd ler niye satilmiyor diye.

wieso quanität statt qualität ?
ich hab lieber 13 gute tracks oder sogar nur 10
als 21 auf ne cd bis zum tot gepresste songs von denen du dann letzendlich eh 10 wegskippst und die es nie auf deinen ipod schaffe
dann lieber gleich minimalistisch bleiben, so versaut man sich dann auch nicht den aufbau des albums und kann sein werk als angehenden klassiker veröffentlichen

siehe dauer paradebeispiel illmatic von nas
oder DBTML von savas

ps: sagopa is einer der top lyricist auf der ganzen erde
ich höre rap aus jeder ecke
franz, deutsch, ami, uk
würd ich ne weltweite top 10 aufstellen
wär er unter den ersten 5

wieso quanität statt qualität ?
ich hab lieber 13 gute tracks oder sogar nur 10
als 21 auf ne cd bis zum tot gepresste songs von denen du dann letzendlich eh 10 wegskippst und die es nie auf deinen ipod schaffe
dann lieber gleich minimalistisch bleiben, so versaut man sich dann auch nicht den aufbau des albums und kann sein werk als angehenden klassiker veröffentlichen

siehe dauer paradebeispiel illmatic von nas
oder DBTML von savas

ps: sagopa is einer der top lyricist auf der ganzen erde
ich höre rap aus jeder ecke
franz, deutsch, ami, uk
würd ich ne weltweite top 10 aufstellen
wär er unter den ersten 5

13 tracks ist nichtmal minimal meiner meinung nach. man hat so lange zeit um alben zu produzieren.

@A-Stah mach dich hier weg wenn du nicht über türkischen Rap reden möchtest und geh in einen grammatik forum, nur schwachmaten hier. ihr kartoffeln könnt nicht anders, die rassistische liegt in eurem blut.

Komm mal runter koc, du bist immer noch in einem deutschen Forum :)

Zurück
Oben Unten